Bahçeşehir Koleji, Europe Cup yarı final 2. maçında deplasmanda 81-80 mağlup olduğu İtalyan ekibi İtelyum Varese’yi evinde 81-73 mağlup ederek averaj sayesinde finale yükseldi.
Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan karşılaşmada Bahçeşehir’de Jerry Boutsiele 25 sayı 11 ribaund, Axel Bouteille 20 sayı 4 ribaund, Phill Scrubb 12 sayı 7 ribaund, George Earl Kell 10 sayı, Egehan Arna 5 sayı,Taylor 5 sayı, Cavanaugh 4 sayı ile mücadele etti.
Varese’de Sean McDermott 20 sayı 3 ribaund, Davide Moretti 13 sayı, Tomas Woldetensae 9 sayı, Gabe Brown 8 sayı 7 ribaund, Spencer 6 sayı, Ulaneo 6 sayı, Besson 6 sayı, Mannion 5 sayı ile oynadı.
Bahçeşehir Koleji, finalde Niners Chemnitz (Almanya) ile Surne Bilbao Basket (İspanya) arasındaki eşleşmenin kazananı ile mücadele edecek. Alman ekibi, ilk maçta rakibini 98-73 mağlup etmişti.
FIBA Erkekler Avrupa Kupası’nda final karşılaşmaları 17 ve 24 Nisan tarihlerinde oynanacak.
Bahçeşehir Koleji 2021-22 sezonunda turnuvayı kazandıktan sonra bir kez daha finale çıkma başarısı göstermiş oldu.
Salon: Ülker Spor ve Etkinlik Salonu
HAKEMLER: Andris Aunkrogers (Letonya), Michal Proc (Polonya), Vladimir Jevtovic (Sırbistan)
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ: Bouteille 20, Boutsiele 25, Cavanaugh 4, Scrubb 12, Kell 10, Ahmet Yılmaz, Muhammed Baygül, Egehan Arna 5, Berkay Candan
ITELYUM VARESE: Brown 8, Mannion 5, McDermott 20, Moretti 13, Spencer 6, Ulaneo 6, Besson 6, Woldetensae 9
1. PERİYOT: 26-21
DEVRE: 47-39
3. PERİYOT: 59-51