Hakkımızda

Habermeydan.com; tarafsız ve bağımsız habercilik sloganıyla 2016 yılında yayın hayatına başlamıştır. habermeydan.com, ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir. Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Misyonumuz

  • Basın ve meslek ilkelerinden asla şaşmadan haber yaparken, bunu en hızlı şekilde okuyucularımıza sunmak temel misyonumuz olacaktır. Bir haberde iki tarafın olduğu durumlarda habermeydan.com her zaman objektif bir biçimde olayı yorum katmadan okuyucularına aktarmayı amaçlar.
  • Sadece ilgi toplamak amacıyla yalan, yanlış ya da doğruluğu teyit edilmemiş söylemlere yer vermeden sade ve net bilgi barındıran haber metinlerini okuyucu ile buluşturmak bizim için ilkeli haberciliğin en önemli kurallarındandır.
  • Gündemi yakından izlemek ve insanların duygu yoğunluğunun farkında olmak, haberciliğin bir sosyal sorumluluk olduğu anlayışını benimsemek demektir.

Vizyonumuz

Gündem ile ilgili olaylarda haber alınabilecek en güvenilir ve tarafsız bilinen kaynaklar arasında yer alabilmek. Vazifesini hakkı ile yerine getirmiş olmanın verdiği manevi huzuru tüm çalışma arkadaşlarıyla paylaşmak ortak vizyonumuzdur.

Hedeflerimiz

  • En başta İstanbul’un, ardından Türkiye’nin ve tüm dünyanın en güvenilir haber siteleri arasına adını yazdırmak.
  • Sayfamızın tamamında %100 oranında ‘doğru’ ve ‘tarafsız’ haberler bulundurmak.
  • Sürekli bir şekilde alıntı yapılan ve kaynak gösterilen haber organı olarak mesleki anlamda basın sektörünün liderlerinden görülmek.