Sinop Demirci köyü balıkçı barınağında heyelan devam ediyor. Sinoplu balıkçılar, barınaktaki heyelana çözüm istiyor.
Sinop’un Demirci Köyü balıkçı barınağında 2 yıl önce meydana gelen heyelan sonrası, toprak kaymaya devam ediyor. Barınakta herhangi bir çalışma yapılmaması balıkçıları endişelendiriyor. Balıkçılar barakalarını terk etmek zorunda kalıyor.
Sinop‘un Demirci köyünde yaklaşık 2 yıl önce balıkçı barınağında heyelanlar meydana geldi. Limanın zemininde ve bazı duvarlarında çatlaklar meydana gelirken, liman çevresinde ise toprak kayarak zaman zaman liman içinde araçların geçişini engelledi. Heyelan üzerinden 2 yılı aşkın süre geçmesine rağmen yaşanan heyelanlarla ilgili yetkililer tarafından herhangi bir çalışma başlatılmadı.
Demirci köyü limanında barınakta bulunan balıkçı Yavuz Torlak, “Burası iki seneden beri böyle, heyelan ve toprak kayması devam ediyor. Hiç kimse gelip bakmadı, ilgilenen olmadı. Toprak kayması bizim yaşam alanımızı engelliyor. Bizim kulübelerimiz barınaklarımız var, toprağın oynamasıyla kulübelerimiz de oynuyor. Birkaç arkadaşım kulübesini kaldırmak zorunda kaldılar. Heyelan bana kadar da geldi, tam kapımın dibinde şu anda. Eğer kar yağarsa ben de yandım” diye konuştu.
Ayrıca Torlak, “Bizim elimizden ne gelir, burayı devletin yapması lazım ama herhangi bir çalışma yok. Toprak sürekli kayıyor. Arabalar zor geçiyor, bazen hiç geçemiyor” dedi.