Bahçeli’den yeni sistem savunması!

Bahçeli, Kastamonu Belediyesi önündeki mitingde yaptığı konuşmada, kentin 31 Mart seçimlerinde kendilerine takviye verdiğini hatırlattı.Hizmet için yola çıktıklarını anlatan Bahçeli, MHP’nin Kastamonu’yu daha iyi yönetmek, daha fazla hizmet vermek, daha güzelleştirmek maksad.

Bahçeli’den yeni sistem savunması!

Bahçeli, Kastamonu Belediyesi önündeki mitingde yaptığı konuşmada, kentin 31 Mart seçimlerinde kendilerine takviye verdiğini hatırlattı.Hizmet için yola çıktıklarını anlatan Bahçeli, MHP’nin Kastamonu’yu daha iyi yönetmek, daha fazla hizmet vermek, daha güzelleştirmek maksad.

14 Temmuz 2019 Pazar 18:56
Bahçeli’den yeni sistem savunması!

Bahçeli, Kastamonu Belediyesi önündeki mitingde yaptığı konuşmada, kentin 31 Mart seçimlerinde kendilerine takviye verdiğini hatırlattı.

Hizmet için yola çıktıklarını anlatan Bahçeli, MHP’nin Kastamonu’yu daha iyi yönetmek, daha fazla hizmet vermek, daha güzelleştirmek maksadıyla yola çıktığını, heyecanla kolları sıvadığını açıklama etti.

Kastamonu’ya verdikleri sözleri şüphesiz yerine getireceklerine şive yapan Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin sözü sözdür, duruşu merttir, duyuşu nettir. Kastamonulu kardeşlerimin güvenlerini boş yere çıkarmayacağız. Kastamonu’yu huzura, esenliğe, selamete, parlak ufuklara taşıyacağız. Belediye Başkanlarımızın her icraatını yakından peşine düşüp takip edeceğiz. Sizler bizi mahcup etmediniz, bizler de sizler için çalışmaktan, üretmekten, hizmet etmekten asla vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.

Türkiye’nin yüzünün gelişmeye, büyümeye, zenginleşmeye ve yükselmeye döndüğünü dile getiren Bahçeli, buna engel olmaya çalışanların hüsrana uğramaya mahkum olduklarını belirtti.

İLGİLİ HABERBahçeli: S-400'e FETÖ'cü alçaklar karşıdırBahçeli: S-400'e FETÖ'cü alçaklar karşıdır

“CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ YAŞATILMALI”

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi devlet yönetimindeki çatlaklıkları sona erdirmiştir.” diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

“Çift başlılık nihayete ermiştir. Karar süreçlerindeki tıkanıklıklar açılmıştır. Hükümet etme sistemindeki engeller aşılmıştır. Türkiye ruh köküyle buluşmuş, Türk milleti bölgesel ve küresel tehditlere karşısında ortak düşünce, ortak iradeyi devreye almıştır. Yeni bir 15 Temmuz’un olmaması için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi güçlendirilerek, derinleştirilerek, prensip ve esaslarıyla kurumsallaştırılarak yaşatılmalıdır. Kriz meraklıları, kerameti kendinden menkul iddiaya göre kültürlü ve akademisyenler, CHP-İP-HDP-FETÖ-PKK zillet korosu yeni hükümet sistemine boyun eğdiremeyeceklerdir.”

“YENİ SİSTEMDE AKSAYAN YÖNLER OLABİLİR”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin çok yeni olduğuna dikkati çeken Bahçeli, şu değerlendirmede bulundu:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi az önce bir yılını yeni doldurmuştur. Elbette her yeni sistemde olduğu gibi aksayan yönler olabilecektir. Bu da gayet normaldir. Önemli olan arkadaşça bakışla, sorumluluk ruhuyla, doğru bir vicdan eşliğinde yeni sistemin daha da etkin ve verimli olabilmesi için yapılması gerekenler her neyse ona kilitlenmek, gündeme almaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin rehabilite veya revizyonundan ziyade bütün prensip ve kurumlarıyla devlet ve toplum hayatında kökleşmesi ve güç kazanması amacıyla mücadele edilmelidir. Yeni hükümet sistemini tartışmaya başlamak, Türkiye’nin elini zayıflatacak, milletimizin 16 Nisan iradesine gölge düşürecektir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin güçlenmesi konusunda atılacak her müspet adıma destek vereceğiz. Çünkü bizim sevdamız Türkiye’dir. Türk milleti kıvancımız, onurumuz, övüncümüzdür. Küresel dayatmaları elinin tersiyle iten bir Türkiye’den hoşnut olmayan iç ve dış çevrelere aleyhinde biriz, beraberiz, birlikte dinç Türkiye’yiz.”

Hesabını veremeyecekleri hiçbir konunun olmadığının altını çizen Bahçeli, “Hesabını veremeyeceğimiz karanlık ilişkilerimiz, altından kalkamayacağımız flu ve sorunlu bir yönümüz, ‘acaba gün gelir karşımıza çıkar mı’ diye doğru içe kaygılandığımız bir açığımız bulunmamaktadır. MHP’li belediyeler tüyü yarım kalmış yetimin hakkını yedirmeme konusunda bugüne kadar etik ve insanlık mücadelesini yiğitçe yapmışlar, yapmaya da devam edeceklerdir. Türk milleti bunu görmektedir. Kastamonu bunu bilmektedir.” diye konuştu.

MHP için belediyeciliğin, ‘insanı temel alan, ulusal ve manevi ölçülere uyması gereken demokratik bir zemin’ olduğuna dikkati çeken Bahçeli, şöyle devam etti:

“Bizim için belediye aramak, mazlum ve mağdurların imdadına koşan, yok yoksulu, ilginç gurebayı muhafaza eden kocaman yürek demektir. Belediye çağrıda bulunmak, aç ve yoksullar için çırpınan, yediren, içiren ve giydiren bolluk ve şefkat demektir. Belediye çağrıda bulunmak, çevreyi güzelleştiren, kenti imar eden, bayındır ülkü getiren idare demektir. Belediye çağırmak, sımsıcak bir gülüş, doğruca bir vicdan, adil ve adaletli bir idare demektir. Bizim maksadımız halistir, mazimiz temizdir, hedeflerimiz ise devasadır. Buradan, sizlerin huzurunda aziz milletimize ve Kastamonu’ya, daha adil bir paylaşıma, daha çok fırsat eşitliğine, daha üretken ve ulusal bir ekonomiye, daha pozitif yatırım ve istihdama, daha huzurlu kentlere, daha ahlaklı bir kazanca, daha dolu bir aileye, daha dinç bir insana gelmek için davette bulunuyorum. Türk-İslam tarihinden hepimize mukaddes bir buyruk olarak ulaşmış, bizlerin kılavuzu olmuştur. ‘Komşusu açken tok yatmayacak’ yüksek vicdanların, ‘Fırat kenarında otlayan kuzunun’ vebalini duyacak gıpta edilecek fedakarlık ruhunun, ‘Aç iken doyurdum, çıplak iken giydirdim, eksik milleti fazla kıldım’ diyenlerin bulunacağı inançlı, faziletli ve adaletli bir ülkeye gelmek imkansız değildir.”

Devlet Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi varsa umutlar diridir.” ifadesini kullanarak şunları kaydetti:

“Milliyetçi Hareket Partisi varsa gelecek aydınlıktır. Milliyetçi Hareket Partisi varsa, az önce hiçbir şey her tarafta değildir. Vazgeçilmez hazinemiz vatan ve ırk sevgisidir. Tartışmaya açık olmayan kararlığımız Türkiye ve Türk milletinin ulusal, tarihi, kültürel adalet ve çıkarlarıdır. Terk edilmez ilkemiz, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ seslenişidir. Üstüne titrediğimiz hassasiyet ise dünyayı Türkçe okuyabilmektir. Kastamonu’da devir alan belediye başkanlarımız her haneye ulaşarak her kardeşimin elinden tutacaklardır. Çare bekleyenleri, dertlerinden bunalanları, bir el gözleyenleri dikkatsizlik etmeyeceklerdir. Kimin hangi partiye oy verdiğini gözetmeksizin, Kastamonu’yu bütün olarak ele alacaklar, belediye hizmetleriyle tanıştıracaklardır. Bizde ayrımcılık yerine getirmek, partizanlığa çok istemek, yandaşları kayırarak ileri gitmek yoktur. Devletin kaynaklarını peşkeş çekmek, ulufe dağıtır gibi ahali emanetini heba etmek yoktur. Bilakis, özveri ve fedakarlıklarla Kastamonu’nun sıkıntılarını çözme iradesi vardır. Gece demeden, gündüz demeden egzersiz ve başarma kararlılığı vardır. Mahallesinde sorunlarının bitirilmesini bekleyenlere varmak gayret ve niyeti vardır.”

MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye, TBMM Başkanvekili Celal Adan, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP genel başkan yardımcıları Edip Semih Yalçın, Deniz Depboylu, Sadir Durmaz, Kamil Kültürlü ve Feti Yıldız, Mustafa Hidayet Vahapoğlu, Divan Üyeleri Fatih Çetinkaya ve Kadir Şekerci eşlik etti.

Bahçeli, sonradan Çankırı mitingine bulunma üzere kara yolu ile Kastamonu’dan ayrıldı. AA

Anahtar Kelimeler:
DedirtenSavunması!
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.