Bahçeli'den Barzaniye: Şakamız yok, bedel ödetiriz!

MHP lideri Devlet Bahçeli, Kuzey Irak'taki bağımsızlık referandumuna ilişkin bazı set sözler sarf etti. Bahçeli, "Şaka yapmıyoruz, bedel ödetecek güçteyiz" dedi.

Bahçeli'den Barzaniye: Şakamız yok, bedel ödetiriz!

MHP lideri Devlet Bahçeli, Kuzey Irak'taki bağımsızlık referandumuna ilişkin bazı set sözler sarf etti. Bahçeli, "Şaka yapmıyoruz, bedel ödetecek güçteyiz" dedi.

16 Eylül 2017 Cumartesi 17:46
Bahçeli'den Barzaniye: Şakamız yok, bedel ödetiriz!

MHP lideri  Devlet Bahçeli, Kuzey  Irak'taki Bağımsızlık referandumuyla ilgili, bölgesel yönetimin başkanı  Mesut Barzani'ye sert sözlerle yükledni. "Barzani'nin referandum komplosu, Türk düşmanlığının bu zamandaki yansımasıdır. Şaka yapmıyoruz, bedel ödemekten bahseden Barzani'ye bedel ödetecek güçteyiz!" dedi.

BARZANİ'YE SERT SÖZLERLE YÜKLENDİ

MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli  Twitter hesabı üzerinden gündeme ilişkin görüşlerini aktardı. Açıklamasında, Kuzey  Irak'ta 25  Eylül'de yapılması planlanan bağımsızlık referandumuna geniş yer ayıran Bahçeli, refrandum için "Bedel ödemeye hazırız!" diyen Barzini'ye sert sözlerle yüklendi.

İşte Bahçeli'nin sözleri:

Türklerin  Avrupa'ya girmesiyle Şark Meselesi vasat ve varlık bulmuştu. Kısaca Çimpe Kalesi'nin 1356'da alınmasıyla tarihin akışı değişmişti.

Asırlarca sürekli ve sistemli saldırılarla önce  Avrupa'dan, ardından da Anadolu'dan çıkarılmamız, deyim yerindeyse sürülmemiz planlanmıştı.

Türklerin mevcudiyeti her zaman rahatsızlık uyandırmış, tarihi hesaplar her fırsatta tedavüle sokulmuş, amansız düşmanlıklar sahnelenmişti.
Biliniyordu ki, Türklük varsa İslam güvence altında, mazlumların hak ve hukuku güven içindeydi. Hilal parlayınca haçlıların uykusu kaçmıştı.
Vatanımızı paylaşmak, tarihsel çıkarlarımızı paylamak, varlığımızı dağıtmak için durmadan oyunlar oynandı, aslan kediye boğdurulmak istendi.
Barzani'nin 25  Eylül referandum komplosu, bir yönüyle dalga dalga büyüyüp süregelen Türk düşmanlığının bu zamandaki yankı ve yansımasıdır.

Kerkük oldubittiye getirilip peşmergenin hâkimiyetine girerse, dahası güney sınırlarımız boyunca  Kürdistan kurulursa  Türkiye felç olacaktır.
Kerkük'ün güvenliği  Ankara'nın güvenliği demektir. Tarih, coğrafya ve milli müktesebata göre  Ankara ile  Kerkük'ün kaderi bir ve aynıdır.
Kerkük Lord planlarına kurban verilirse,  Musul,  Telafer, Tuzhurmatu; ezcümle Türkmeneli tasfiye ve telef olursa Anadolu'ya ateş yağacaktır.
Yedi koldan, yirmi dört boydan geldik Orta  Asya'dan. Tıpkı yayından fırlayan ok, çakan yıldırım, huduttan hududa atılan mızrak gibi.

Kerkük Türk'tür diyoruz. Hamaset yapmıyoruz. Şaka hiç yapmıyoruz. Bedel ödemekten bahseden Barzani'ye bedeli ödettirecek de güçteyiz.
25  Eylül referandum komplosunun ertelenmesi değil, tamamen ilga edilmesi hayat mezat meselesidir. Aksini düşünmek felakete hizmettir.
Gerekirse güneşe ateş taşırız, gerekirse buzdan ateş yakarız, gerekirse cepheden cepheye kan naklederiz, yine de bekamıza el sürdürmeyiz.
Referandumdan vazgeçilmesi şartıyla Barzani'ye  Kerkük'ü bağışlamayı düşünenlere Türk'ün yenilmez iradesini, geçilmez imanını hatırlatırım.
Bugün  Kerkük'ü peşkeş çekmeyi amaçlayanlar, yarın  Diyarbakır'a, Hakkâri'ye,  Şırnak'a gözlerini dikeceklerdir.

Bu kaçınılmaz bir gerçektir. ABD ve  İngiltere öncelikle kendi işine bakmalı,haksız,hukuksuz ve hadsiz politik tasavvur ve tavırlarından acilen ve derhal geri dönmelidir.
Bölgemizde fitneye mihmandarlık yapan  ABD, gelecekte kendi eyaletlerinde baş gösterebilecek bağımsızlık arayışına ne diyecektir?
Mesela  Kaliforniya'nın içten içe büyüyen, devamlı zemin tutan ayrılma talepleri iyice somutlaşır, gün yüzüne çıkarsa  ABD ne yapacaktır?
Veya  İngiltere'nin atadığı valilerce yönetilen  Kanada,  Avusturalya, Yeni Zelenda gibi ülkeler yeter derse neler olacağını düşünen var mıdır?

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.