BDDK Bankacılık personel alımı 2017 başvuruları başlıyor!

BDDK 100 memur personel alımı alacağını açıkladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde görevlendirilmek üzere 100 memur personel alımı başvuruları 27 Şubat'ta başlıyor. 2017 personel alımı için ilan ile duyuru yapıldı. 

BDDK Bankacılık personel alımı 2017 başvuruları başlıyor!

BDDK 100 memur personel alımı alacağını açıkladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde görevlendirilmek üzere 100 memur personel alımı başvuruları 27 Şubat'ta başlıyor. 2017 personel alımı için ilan ile duyuru yapıldı. 

25 Şubat 2017 Cumartesi 09:42
BDDK Bankacılık personel alımı 2017 başvuruları başlıyor!

100 memur alacağını duyuran BDDK ilana başvurular 27 Şubat 2017'de başlayacak olup bu ilana göre bankalar yeminli murakıp yardımcısı, bankacılık uzman yardımcısı, BDDK uzman yardımcısı alınacak. 

BDDK memur alımı iş ilanına göre başvuracak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. Bununla birlikte erkek adayların askerliğini yapmış olması tecilli ya da muaf olması gerekiyor. ​Kamu haklarından mahrum olmamaları ve güvenlik soruşturması çerçevesinde olumlu sonuçlanmak şartıyla haiz olmaları istenen şartlar arasında yer alıyor. 

Ayrıca görevini icra edebilmesi adına sağlık durumunda herhangi bir sorunun olmaması da gerekiyor. 27 Şubat 2017'de başlayacak olan başvurular 10 Mart 2017'de sona erecek. bununla birlikte başvuru formu elektronik ortamda yapılacak. Başvurular üzerinde yapılacak olan inceleme sonucunda yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların listesi BDDK resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. 

Banka personel alımı için adaylar Kurumun resmi internet sitesinde (www.bddk.org.tr) başvuru yapabilecek. Ayrıcsa buradan takiplerini yapacaklar. Adaylar eğer yazılı sınava girmeye hak kazanır ve sınavda başarılı olursa memur olma hakkına da sahip olacak. 

Yayımlanan ilan ise şu şekilde; 
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna, giriş sınavı sonuçlarına göre Bankalar yeminli murakıp yardımcısı, Bankacılık uzman yardımcısı ve BDDK uzman yardımcısı unvanları ile meslek personeli alınacaktır. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Giriş sınavının yazılı aşaması, 08-09.04.2017 tarihlerinde iki gün sabah ve öğleden sonra oturumları halinde İstanbul'da gerçekleştirilecektir. Giriş sınavının yazılı aşamasının yeri sınava katılmaya hak kazanan adaylara; sözlü aşamasının tarih ve yeri ise yazılı sınavı kazanan adaylara Kurumun resmi internet sitesinden (www.bddk.org.tr) bilahare duyurulacaktır. Açıktan atama izni verilen kadro sayısı, bankalar yeminli murakıp yardımcısı için 45, bankacılık uzman yardımcısı için 45 ve BDDK uzman yardımcısı için ise 10'. 

Bankacılık 2017 Memur Alımı Başvurusu Ne Zaman Bitiyor?

Başvurular, 27/02/2017 tarihi saat 14.00'da başlayıp, 10/03/2017 tarihi saat 16.00’da sona erecektir. Başvurular, Kurumun resmi internet sitesinden (www.bddk.org.tr) ulaşılabilecek "Başvuru Formu"nun doldurulması suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. Başvurular üzerinde yapılacak inceleme sonucu, yazılı sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, Kurumun resmi internet sitesinde (www.bddk.org.tr) duyurulacaktır.

SINAV KONULARI VE SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ:
A) Yazılı Sınav; Yazılı sınav konularının dağılımı aşağıda belirtilmiştir: 1) Bankalar yeminli murakıp yardımcısı ve bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık alanı) için; a) İktisat: Mikro İktisat, Makro İktisat, Türkiye ve Dünya Ekonomisi, Uluslararası İktisat, İstatistikEkonometri, Para-Banka ve Finansal Piyasalar, İşletme İktisadı, b) Maliye-Finans: Kamu Maliyesi, Maliye Politikası, Vergi Hukuku, İşletme Finansmanı, Finansal Yönetim, c) Hukuk: Anayasa Hukuku, Borçlar Hukuku (Genel Esaslar), Medeni Hukuk (Başlangıç ve Kişiler Hukuku), Ticaret Hukuku (Ticari İşletme, Ticaret Şirketleri ve Kıymetli Evrak Hukuku), İcra ve İflas Hukuku, Ceza Hukuku (Genel Esaslar), ç) Muhasebe: Genel Muhasebe, Muhasebe Standartları ve Mali Tablolar Analizi, d) Aday tarafından tercih edilecek İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinin birinden bir metnin Türkçe'ye çevrilmesi ve Türkçe bir metnin de söz konusu dillerden birine çevrilmesi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.