14-15 Ocak 2017 AÖF final sınavları (AÖF sınav giriş yeri sorgulama)

AÖF sınavları için geri sayım. 14-15 Ocak tarihlerinde yapılacak olan AÖF final sınavlarının giriş yerleri erişime açıldı. Açıköğretim Fakültesi resmi internet sitesi üzerinden sorgulanabilen sınav giriş yerleri için öğrenci girişi yapmak gerekiyor.

14-15 Ocak 2017 AÖF final sınavları (AÖF sınav giriş yeri sorgulama)

AÖF sınavları için geri sayım. 14-15 Ocak tarihlerinde yapılacak olan AÖF final sınavlarının giriş yerleri erişime açıldı. Açıköğretim Fakültesi resmi internet sitesi üzerinden sorgulanabilen sınav giriş yerleri için öğrenci girişi yapmak gerekiyor.

14 Ocak 2017 Cumartesi 04:51
14-15 Ocak 2017 AÖF final sınavları (AÖF sınav giriş yeri sorgulama)

1,5 milyona yakın öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi AÖF, birçok önemli alanda öğrenci yetiştirmektedir. Özellikle adalet ve sağlık bölümleri, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin en çok tercih edilen alanlarından birisidir. Bunun yanında, hava, kara ve deniz komutanlıkları, milli eğitim gibi ülkemizin önemli konumları için milyonlarca öğrenciye eğitim verilmektedir. 

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen link bilgilendirme amaçlıdır.

Bu kadar önemli bölümlere ve 1 buçuk milyona yakın öğrenciye sahip Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ni ilgilendiren her haber ve yaşanan her gelişme, büyük önem taşımaktadır. Anadolu Üniversitesi AÖF sınav sistemlerinde ve tek ders sistemlerinde değişiklikler yaşanmış ve final sınavı tarihleri yaklaşmıştır.

Anadolu Üniversitesi AÖF Öğrencileri İçin Sınav Tarihleri

Anadolu Üniversitesi tarafından açıklanan sınav tarihleri ile beraber, güz dönemi AÖF final sınav tarihleri ve bahar döneminde yapılacak sınavların tarihleri belli oldu. Milyonlarca öğrencinin gireceği Anadolu AÖF sınav tarihleri şöyle;

Güz Dönemi Final Sınavı Tarihleri: 14 ve 15 Ocak 2017

Bahar Dönemi Vize Sınavı Tarihleri: 15 Nisan ve 16 Nisan 2017

Bahar Dönemi Final Sınavı Tarihleri: 27 Mayıs ve 28 Mayıs 2017

Anadolu AÖF Öğrencileri’nin, Sınavlara Gelirken Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Anadolu Üniversitesi AÖF vize ve final sınavlarından 1 veya 2 hafta önce, sınav giriş yerleri Anadolu Üniversitesi tarafından açıklanır. Bu dönemlerde, öğrencinin sisteme girerek bu sınav giriş belgelerinin çıktısını almaları zorunludur. Sına girilecek il, ilçe, bina, sınıf, oturulacak sıra gibi bütün bilgilerin öğrenciye verildiği sınav giriş belgelerini, www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinden yapacağınız öğrenci girişi sonucu edinebilirsiniz. Giriş yapmak için, e-mail adresiniz veya T.C. kimlik numaranız ile edindiğiniz şifreyi ilgili alanlara girmeniz yeterlidir.

Sınav sırasında ise, öğrencilerin neredeyse yalnızca hesap makinesi kullanımına izin vardır, ancak her hesap makinesi izne tabi tutulmaz. Alfabetik tuşları olup yazı yazılabilen hesap makineleri izne tabi değildir, sınav giriş yerlerine sokulamaz. Bunun dışında, her türlü cep telefonu, bilgisayar, tablet gibi iletişim cihazları veya teknolojik cihazlarla sınavlara girmek yasaktır. Yanınızda, ruhsatı size ait olsun veya olmasın, silah bulundurarak sınava giremezsiniz.

Ayrıca, en çok yapılan hatalardan birisine dikkat çekmek gerekirse, size verilen cevap kağıdına, yine size verilen soru kitapçığının kodu mutlaka işaretlenmelidir, sınavda ne kadar başarılı olursanız veya ne kadar doğru cevap vermiş olursanız olun, kodu işaretlenmeyen cevap kağıtları geçersiz sayılarak okunmayacaktır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde Sınav Sistemi Değişiyor Mu?

Anadolu AÖF güz ve bahar dönemi vize ve final sınavlarında, artık Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınavlarında uygulandığı gibi 4 yanlışın bir doğruyu götürdüğü sistem uygulanacak. Yapılan açıklamalara göre artık bu sistem tüm Açıköğretim Fakültesi öğrencileri için geçerli olacak. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın yaptığı açıklamalara göre, YÖK’ün Açıköğretim sistemlerinde belirli bir standart yakalamak istiyor ve bu nedenle bazı değişiklikler olacak. Artık, bütün sınavlar belirlenen esaslara göre düzenlenecek ve bu sistem Anadolu Üniversitesi dahil, açıköğretim fakültelerinin tümünde uygulanmaya başlayacak. Bu sistem çerçevesinde yanlış yapılan bir soru, öğrenciye 0,25 puan olarak mal olacak.

Anadolu AÖF Tek Ders Sistemlerinde Yapılan Değişiklik

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, tek ders değişikliklerini ve kimlere uygulanacağını açıkladı. Açıklama şöyle;

; “Öğrencinin üç ders sınavına girebilmesi için, 2016/2017 öğretim yılı güz veya bahar döneminde o derslere kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. Başarısız olduğu üç dersten (DZ) ve/veya (YZ) harf notu alan öğrenciye üç ders sınav hakkı tanınmaz. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri) için üç ders sınav hakkı tanınmaz. Üç ders sınav notu, dönem sonu sınav notu yerine geçer. Başarı notu; üç ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile üç ders sınavı notunun yüzdelik oranları dikkate alınarak belirlenir. Öğrencinin başarı notu; üç ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile üç ders sınav sonucu esas alınarak hesaplanır. Öğrencinin harf notları, dönem sonu sınavına ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları’ dikkate alınarak oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenir. Her ne sebeple olursa olsun üç ders sınavına katılmayan ve katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılamaz.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.