En yayın görülen Rüya Tabirleri ve Yorumları

Uyurken en çok gördüğümüz A'dan Z'ye bütün rüya tabirleri ve yorumları! İşte en çok görülen rüyalar ve anlamları.

En yayın görülen Rüya Tabirleri ve Yorumları

Uyurken en çok gördüğümüz A'dan Z'ye bütün rüya tabirleri ve yorumları! İşte en çok görülen rüyalar ve anlamları.

03 Şubat 2017 Cuma 15:13
En yayın görülen Rüya Tabirleri ve Yorumları

Uyurken gördüğümüz bazı rüyalar her gece bizi sıcacık yatağımızdan kan ter içinde uyandırır, ya da sabahları mutlu bir şekilde. Artık onlar bizim takıntımız olmuştur. Rüyada uçmak, para görmek, hamile kalmak, diş düşmesi, kaybolmak veya rüyanızda yüksek yerden düşmeniz gibi konuların anlamını bulmak için saatlerce internette dolaşır, rüya tabiri kitaplarına bakarız. Halbuki bu rüyalar bilinçaltımızın bize gönderdiği mesajlardır. İşte bu rüyalardan en çok görülen rüyalar ve rüya tabirleri. Bakalım bilinçaltımız bize ne anlatmaya çalışıyor?

Arabanın kontrolden çıkması, arabanın kontrolünü kaybetmek

En sık görülen rüyalardan biri olan arabanın kontrolünü kaybetmek. Özellikle iş konusunda hayattaki gidişatı üstüne düşünen kişinin koşullarındaki aksaklıkları ifade eder. Ani bir kaza yapmak, kaçınılmaz bir sözleşme yapılacağını veya ayrılık geleceğini gösterir. Rüyada arabanın kontrolden çıkması, emniyette olmaya, mutlu olmaya, gelirin kazançlı olmasına, yeminin tutulacağına, üne sahip olmaya, bol gelire, beceri sahibi bir kişiye, merhametli arkadaşa, sosyal yaşamda başarıya, kısa zamanda öğrenilecek müjdeli habere, arzuların hayata geçeceğine işarettir

Diş düşmesi, rüyanda dişinin çıkması

Rüyada diş düşmesi tabiri: Diş konusunda kabul gören tek bir açıklama mevcut değil. Dişi güç ve güvenin sembolü olarak niteleyen uzmanlar bu rüyayı gören kişinin karşılaştığı bazı durumlar sonucunda bir güç ve güven kaybı yaşadığına yoruyorlar. Öte yandan bu durumu bir ilişkinin biteceği konusunda kötüye işaret olarak niteleyenler de var.

Felç olmak

Rüyada felç olmak ne şekilde yorumlanır? Tam tersi şekilde yorumlanır. Ayağa kalkmak olarak tabir edilir. Rüya sahibinin hayatının çok daha yoğun bir hale geleceğine, kişinin yoğun bir iş trafiği yaşayıp, çok daha fazla mesai harcayacağına delalet eder. Zannedildiği gibi kötü değildir. Rüyada felç olduğunu gören kişinin hayatında yeni ve güzel değişiklikler olacak demektir. Rüya sahibi hızlı ve eğlenceli günler geçirecek, çalışmasının ve emeğinin karşılığını övgü dolu sözler duyarak ve hak ettiği kazanca ulaşarak alacaktır.

Geç kalmak

Rüyada geç kalmak ne anlama geliyor? Kişinin omzuna taşıyabileceğinden çok yükler aldığının, gereğinden fazla çalıştığı ya da yorulduğunun göstergesidir. Bir uyarı olarak nitelendirilen bu durumun aslında vermek istediği mesaj tutulamayacak sözlerin verilmemesi gerektiğidir. Rüyada işe geciktiğinizi görmek, başarısızlıklar ve kayıplar yaşayacağınızın göstergesidir. Özellikle de bu dönemde davranışlarınıza ve fevri hareketlerinize özen göstermeniz gerekir. Aslında bu rüya bir uyarı anlamı da taşımaktadır. Rüyayı gören kişinin sorumsuz tavırlarına devam etmesi sonucu büyük kayıplar yaşayacağını ve dahranışlarını düzeltmesi gerektiğini gösterir. Geç kalmak sembolü, başarısızlığın ve hayal kırıklıklarının göstergesidir. Rüyasında sınava geç kaldığını gören bir kişi, çok istediği bir işinin olmayacağı bu duruma rüya sahibinin çok üzülüp kendisini harap edeceği, uğruna gözyaşı dökeceği fakat daha sonra bu işin kendisi için uğursuz olduğunu göreceğini gösterir.

Hamile kalmak

Hamile kalmak rüyası nasıl yorumlanır? Farklı görüşler mevcut. Bazı uzmanlar kişinin hayatından bazı sorunlar yaşadığı görüşünde. Bazıları ise yaratıcı projelerin, kişinin aklında yeni yeni gelişmekte olan fikirlerin göstergesi olduğunu düşünüyor. Bazı tabirlerde ise rüyada hamile olduğunu gören kadın yaptığı işlerden başarıya ulaşacağına, zenginleşeceğine ve başarılarından dolayı rahata kavuşacağına işaret ediyor.

Kapalı bir odada kalmak

Rüyada kilitli veya kapalı bir odada kalmak. Hiç rüyanızda bir odada kilitli kaldığınızı ya da bir tabutun içinde canlı canlı gömüldüğünüzü gördünüz mü? Eğer bu tip rüyaları sık sık görüyorsanız, hayatınızda yolunda gitmediğini hissettiğiniz bir şeyler var demektir. Ya yanlış meslek seçimi yapmışsınız ve kariyerinizde ilerleyemediğinizi hissediyorsunuzdur ya da birilerinin hayatınızı özgürce yaşamanıza engel olduğunu düşünüyorsunuzdur. Ayrıca istediklerinizi yapmanızı engelleyen borçlarınızdan bunalmış olduğunuza da işaret edebilir.

Kaybolmak, ya da rüyada tuzağa düşürülmek

Rüyada kaybolduğunuzu ya da tuzağa düştüğünüzü görmek, gerçek hayatınızda bir şeyleri deneyimlerken bazı durumlarda karar vermekte çelişkiye düşeceğeniz anlamına gelir. Rüyada kaybolup evini bulamayan kişi, işlerinde kararsız kalmış demektir. Bu kişinin kafası da oldukça karışmıştır olarak yorumlanır.

Öldüğünü görmek

En çok merak edilen rüya tabirlerinden öldüğünü rüyanda görmek ne anlama gelir? Kimi uzmanların yorumu kişinin hayatında ortadan kaldırmak istediği bir ilişki, iş, kariyer planı ya da tümüyle geçmişi simgelediği yönünde. Öte yandan bu durumun kötüye yorulmak zorunda olmadığını düşünenler de var. Bu durum aslında kişinin yeni başlangıçlar ve girişimler için cesaret toplama ve heveslenme yöntemi olarak da nitelendirilebilir. Rüyada öldüğünü ve yıkandığını görmek ise kişinin hayatı boyunca şansının bol olacağına ve kaderin her daim yüzüne güleceğine işarettir. Bu sayede neşesinin yerinde olacağına, rahat, kolay ve geniş olanaklar içinde yaşayacağına, kafasında hiçbir sorunun kalmayacağına varsa ağrılarından, sızılarından kurtulacağına yorulur. Rüyada öldüğünü zannetmek, kişinin bir yanılgıya düşeceği anlamına gelir. Örneğin; daha fazlasını kazanacağını inanacağı bir işte hayal kırıklığı yaşayacağına ya da yanlış bir arkadaş seçimi yaparak üzüleceğine alamettir. Kişinin erken sevinmesi ve bu nedenle hevesinin kursağında kalması anlamına gelir.

Para görmek, rüyada para almak, vermek veya kağıt para

Bir başka en çok görünen rüya ise para görmek. Rüyada para almak veya vermek veya tomarla para görmek, parlak şans ve servete; para bulmak, şansının açılacağına, zengin olacağına işaret eder. Rüyada para kaybetmek ise, rüya sahibinin, iş hayatında yaşayacağı ve çok kısa süreli bir durum olarak yer alacak soruna ve bu sorunlardan kurtulmaya yorumlanır. Bu rüyayı gören kimse ya malını kötü ve hayırsız yollarda harcar veya kazandığı malı bir müddet sonra kaybeder. Kâğıt para kaybetmek bazen de bir günahtan kurtulmaya, kötü işleri terk etmeye, kendisine fayda vermeyecek ameller peşinde koşmaya, insanların huzurunu bozacak hareketlerde bulunmaya işarettir.

Sınava girmek

Sınava girmek rüyası nasıl tabir edilir? Genel olarak mükemmeliyetçi kişilerin rüyalarında karşılaştıkları bir durum. Rüya kişiye her an tetikte olması gerektiğinin uyarısı niteliğinde. Özellikle yetişkinlerde kişinin kendini baskı altında hissedebileceği okul ve iş arasında bir bağ kurduğu ve bu nedenle işteki stresi simgelediği düşünülüyor.

Su, rüyada su görmek

Değişim ve yenilenmeye işaret eder. Ayrıca rüyada su görmek hayatınızdaki bir arınma süreciyle de ilgili olabilir. Rüyada bulanık veya çamurlu su görülmesi dert ve sıkıntı içinde olmaya, maddi sıkıntı yaşamaya, fitne ve kargaşaya, bulanık ve çamurlu suda yıkanmak ise üzüntü ve hastalıklardan kurtulmaya işaret eder.

Tuvalet bulamamak

Açıklama ihtiyacında olup dile getirilemeyen konuya işaret eder. Tuvalet kuyruğu varsa, kişi başkalarının ihtiyaçlarını kendisinden önde tutuyordur. Rüyada tuvalet görmek bazı yorumculara göre, yüksek rütbeli biriyle görüşeceğinize, herhangi bir mahkeme sürecindeyseniz olumlu sonuçlanacağına, yaşayacağınız bir olaydan dolayı şaşkınlık yaşayacağınıza işarettir. Genelde olumsuz yorumlanır. Ama olumlu yorumlar da vardır. Ruhsal olarak bir sorun yaşayacağınıza ama kısa süreceğine, sizi kaygılandıran bazı durumlardan kurtulacağınıza işaret eder. Maddi açıdan bazı sıkıntılar yaşayacağınıza ve çevrenizden yardım alacağınıza, emek verdiğiniz bir işin olumsuz sonuçlanacağına işarettir.

Uçmak, rüyada damdan dama uçmak, baş aşağı uçmak

Bu rüyanın tabiri, uzun zamandır yük olan durumlardan kişinin kurtularak kuş kadar özgürleştiğini gösterir. Rüyada uçmak, yolculuk, başaşağı uçmak ise, rahat şekilde yapılacak yolculuktur. Yolcu olmayan kimsenin rüyada uçması ise onun işsiz kalmasına işaret edebilir. Rüyada damdan dama uçtugunu gören kimse, ünlü bir zat tarafindan ünlü bir zat taratma geçer. Bir kadin rüyada bildiği bir erkegin evine uçtuğunu gören kimse, o erkek ile evlenir. Hapsedilmis bir kimse rüyada uçtuğunu görürse, hapisten çıkacağına inanılır.

Ünlü ile tanışmak

Rüyada bir ünlüyle tanışmak ne anlama gelir? Rüyada görülen ünlünün sahip olduğu yetenekler kişinin değer verdiği yetenekler olarak yorumlanıyor. Ayrıca kişinin başkaları tarafından tanınma ve bilinme ihtiyacının da bir göstergesi olduğu düşünülüyor.

Yüksekten düşmek, rüyada bir yerden başka bir yere atlama

Yüksek bir yerden düşmek nasıl tabir edilir? Gerçek yaşamda sizi endişe ve korkuya iten bir olaya tanık olduğunuzu ya da bir durum hakkında haber aldığınızı ve bu konunun sizde bazı güvensizlik duyguları, korkular yarattığını simgeler. Rüyada bir yerden başka bir yere atlamak hayatınızda meydana gelecek bir değişikliğe, başarıdan sonra sıkıntıya, kolaylıktan sonra zorluğa yorumlanır. Rüyada aşağıdan yukarıya doğru sıçrayan kişi ise hiç beklemediği bir hızla yükselir. Bu rüya çok kısa bir süre içerisinde başarılı olup derecenizin artmasına yorumlanmaktadır.

Son Güncelleme: 03.02.2017 15:12
Anahtar Kelimeler:
RüyaTabirleriYorumları
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fatma tufekci 1 yıl önce

Rüyanda ölü görmek et görmek kardeşini kurtlar tarafında yenildi görmek nedir ve ben beyaz kar görmek nedir